پرش لینک ها

برند اینترنتی برای جلب اعتماد طراحی کنید

مقدمه

تغییرات سریع در دنیای امروز، سازمان‌ها را با چالش‌های مختلفی روبه رو کرده است، اما در این میان سازمان‌هایی موفق هستند که به کمک ابزارهای مدیریتی و فناوری‌های نوین، از فرصت‌های ایجاد شده به نفع خود استفاده کنند. محیط تجارت الکترونیک که مبتنی بر اینترنت است این امکان را به مشتریان می‌دهد تا برای جستجوی اطلاعات و خرید کالا از طریق ارتباط مستقیم با فروشگاه‌های اینترنتی اقدام کنند. امروزه اینترنت به بستری گسترده جهت انجام معاملات تجاری رسانه‌ای قوی جهت انجام بازاریابی سازمان‌ها تبدیل شده است.

افزایش روزافزون جایگاه اینترنت در کسب‌وکارها

آمارها نشان از افزایش روز افزون تعداد کاربران و افزایش تمایل به خرید و فروش از طریق اینترنت دارند. با این حال به دلیل تازگی این رسانه و آشنایی نسبتاً کم، عامه مردم در انجام معاملات از طریق اینترنت نگرانی‌های مختلفی دارند. عمده این نگرانی‌ها به مسائل امنیتی اینترنت از لحاظ افشای اطلاعات شخصی و مالی و نیز نا امن بودن تراکنش‌های مالی بر می‌گردد. با توجه به دلایل اهمیت حضور حرفه‌ای در اینترنت مانند افزایش اعتبار، قابل دسترسی بودن در هر زمان و مکان، سهولت ارجاع مشتریان جدید با ارجاع توسط سایرین، افزایش تبلیغات، ارتباط با مشتریان بالقوه، افزایش اعتبار برند و اینکه وب سایت یک ابزار قوی فروش است.

 برای اینکه یک وب سایت اینترنتی بتواند اعتماد مشتری را به خود جلب نماید لازم است ویژگی‌هایی داشته باشد. متخصصین این ویژگی‌ها را به شش دسته کلی تقسیم نموده اند که شامل عوامل مربوط به مشتری، عوامل مربوط به وب سایت، عوامل مربوط به شرکت، عوامل ویژه مدل کسب و کار، عوامل خاص اینترنت و نهایتاً عوامل مربوط به قوانین دولتی هستند. دسته‌بندی این ویژگی‌ها از نظر مشتریان سه دسته‌اند و شامل عوامل کیفیت اطلاعات، امنیت اطلاعات و کیفیت ارتباطات می‌شوند.

مبانی نظری در ایجاد یک وب‌سابت قوی

یک وب‌سایت خوب از نظر مبانی نظری باید دارای ویژگی‌های مشخصی باشد که رعایت آن‌ها، رعایت مهم‌ترین اصل پایه‌ای برای یک وب سایت قوی و موفق است. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 ویژگی‌های وب سایت‌ها

ویژگی‌های وب سایت‌ها بر رفتار مشتری تاثیر دارد و این تاثیر در بین خرده فروش‌ها و مشتریان نهایی بیشتر حائز اهمیت است. در نتیجه علاقه و توجه شرکت‌ها برای ارائه ارزش‌های بیشتر به مشتری در خرید اینترنتی و برقراری مدیریت رابطه با مشتری افزایش یافته است. وب سایت‌ها و برندگذاری اینترنتی به انتقال تصویر برند و ارتباط با مشتریان بالقوه و بالفعل موسسات کمک می‌کند. رفتار مشتریان بر عملکرد شرکت و وب سایت موثر است و تعامل مشتری در این زمینه باعث بهبود در وب سایت می‌گردد. ایجاد وب سایت‌ها از امکانات و فرصت‌های جدید است که باید ویژگی‌هایی از آن که بروی مشتریان اثرگذار است شناسایی شده و به نحو مطلوب طراحی و مدیریت شود.

تصویر برند

تصویر برند تاثیر خاصی بر روی ادراکات مشتریان داشته و کیفیت محصولات، خدمات و اعتبار شرکت تاثیر گسترده‌ای بر روی ادراکات و وفاداری مشتری دارد. تصویر برند می‌تواند اینترنتی باشد و اثر برند اینترنتی بر ایجاد ارتباط و وفاداری مشتری به اثبات رسیده است. برند به طور معمول، از یک طرح هنرمندانه، قلم مناسب یا فونت زیبا، رنگ آمیزی و حتی آهنگ خوشایند برخوردار است و در نتیجه در خود حامل ارزش معنوی برای صاحب آن است. درکل باید گفت نام و نشان یک محصول از نظر مصرف کنندگان جزء مهمی از کالاست و برای کالا ارزش آفرین است.

اعتماد

 اعتماد در هر دوره‌ای از تاریخ کسب و کار، یکی از مفاهیم زیربنایی برای انجام مبادلات بوده است. امروزه با قوت گرفتن مفاهیمی چون ارتباطات بلند مدت با شرکای تجاری، مشتریان و رقبا، جامعه اطلاعاتی و اقتصاد مبتنی بر خدمات، این مفهوم از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. طبق تعریف واژه نامه انگلیسی آکسفورد، اعتماد یعنی “توانایی اتکا و میزان راحتی پذیرش صفتی از یک شخص یا یک چیز و یا درستی یک عبارت “.

وفاداری

مفهوم وفاداری از نگرش مطلوب‌تر نسبت به یک علامت تجاری در مقایسه با دیگر علامت‌های تجاری و تکرار رفتار خرید حاصل می‌شود. حفظ تعهد عمیق مشتری به خرید مجدد یا انتخاب مجدد محصول یا خدمات یک برند و انجام  آن به طور مستمر در آینده معنای وفاداری است. اصولاً وفاداری به یک برند، به خریدهای مجدد مشتریان منوط می‌شود البته خرید مجدد ممکن است تنها نشان دهنده رضایت آنی مشتریان از برند باشد اما فرصت خوبی برای ایجاد حس وفاداری در مشتریان است. بنابر این مفهوم وفاداری به برند هم به نگرش و هم به وفاداری رفتاری توسعه داده شده است.

نتیجه گیری

نتایج نشان می‌دهند که از ویژگی‌های وب سایت‌ها و برند اینترنتی موثر بر نگرش مثبت و اعتماد مشتریان به ترتیب شاخص‌های امنیت، اعتماد، مرورگری، کم خطا بودن، اجتماع، شکل آرم، رنگ، وضوح گرافیکی، متن و آگهی همراه با آرم، توصیه، صفحه آرایی و ترکیب تصاویر و تصویر زمینه دارای اولویت می‌باشند و از این رو پیشنهاد می‌شود که:

با توجه به خواست مشتریان که شاخص‌های امنیت، مهر اعتماد و عاری از خطا بودن وب سایت را در اولویت بالاتر قرار داده‌اند، با در نظر داشتن این خواسته و فرهنگ مشتریان ایرانی بیش از هرچیز امنیت و حفظ اطلاعات مشتریان و خطا ناپذیری را در طراحی وب سایت خود در نظر داشته باشند. همچنین با سرمایه گذاری‎های لازم باتوجه به اولویت بندی انجام شده در طراحی وب سایت، سازمان‌ها می‌توانند با ایجاد تصویری مناسب از برند اینترنتی خود و ایجاد یک وب سایت مناسب با رعایت ویژگی‌های آن مشتریان خود را به خرید مجدد از سازمان به واسطه اینترنت تشویق کنند.

در نظر گرفتن تمام اولویت‌ها در طراحی وب سایت و ایجاد برند اینترنتی کار پیچیده‌ای است لذا شرکت‌ها و کسب‌وکارها باید علاوه بر استفاده از نظر مشتریان باید از طراحان مجرب در زمینه وب‌سایت و صاحب نظران در زمینه تصویر برند و ویژگی‌های آن نیز استفاده کنند.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه