پرش لینک ها

برندسازی چیست؟

برندسازی

“برند سازی دانشی است که با برتری دادن به یک برند باعث افزایش اعتبار

و شهرت آن در بازار رقابت می‌شود.”

همین اعتبار و شهرت است که یک برند را قادر می‌سازد تا فروش بیشتری از محصولات و خدمات خود را، حتی با قیمتی ‌بیش‌تر، تجربه کند. بر اساس نتایج آخرین نظرسنجی‌ها، ۹۰ درصد از مشتریان امروز خرید خود را از برندهای معتبر و شناخته‌شده انتخاب می‌کنند و به همین دلیل است که برند سازی را روش هوشمندانه تجارت و تولید ثروت دانسته‌اند.
یکی از مهم‌ترین ابزارها برای معرفی برند و ثبت آن در ذهن مخاطب، بهره‌گیری از حواس دیداری مخاطب است و بهترین شیوه برای این کار، معرفی لوگویی متناسب با فعالیت‌های کسب‌وکار است.

انتخاب لوگوی مناسب به همراه رنگ مشخص (امضای رنگی) که متناسب با شخصیت برند و کسب‌وکار باشد، احتمال شناخت آن برند برای مخاطبان را تا ۸۰ درصد ارتقا می‌دهد که این عدد نشان از اهمیت بسیار زیاد این موضوع است.
البته فرایند برندسازی محدود به انتخاب نام و طراحی هویت بصری، لوگو و…، نیست بلکه اقدامات مهم‌تری هم در اولویت برندسازی قرار می‌گیرند، ازجمله ساخت جایگاه برند در بازار و شناساندن برند برای مشتریان که در سطوح مختلف بازارهای صنعتی (B2B) و بازارهای مصرفی (B2C) قواعد و اصول مشخصی دارد. از آن‌جا که فرایند برندسازی به‌نوعی مسیری است برای معرفی محصولات و خدمات برای مشتریان بالفعل و بالقوه که می‌تواند با هدف‌گذاری صحیح مانع از هدر رفت سرمایه شود، اهمیت بالایی به همراه دارد و باید جایگاه ویژه‌ای برای هر کسب‌وکار و در هر سطحی داشته باشد.
مشتریان مهم‌ترین سرمایه هر کسب‌وکار هستند و هزینه برندسازی، سرمایه‌گذاری در بعد مشتریان است. جذب مشتریان وفادار، تأثیر چشم‌گیری در سودآوری به همراه دارد تا جایی که افزایش ۲ درصدی در جذب و حفظ مشتریان وفادار می‌تواند بیش از فروش ۱۰ واحد محصول، سودآور باشد. به همین دلیل است که در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۸۰ درصد از مدیران کسب‌وکارها معتقد بودند، یک برند قدرتمند می‌تواند بیشترین تأثیر را در سودآوری و جذب مشتریان داشته باشد.
به‌عنوان یک کسب‌وکار تازه‌کار، ممکن است با برندهای بزرگی برای کسب مشتریان وفادار رقابت نمایید. به همین دلیل باید با فرایند برند سازی قوی، خود را از دیگران متمایز کرده و هویت کسب‌وکار خود را تدوین و طبق برنامه‌ای مدون به اجرا درآورید تا در میان بزرگان بازار هدفتان شانسی برای دیده شدن داشته باشید. به گفته‌ی اِل ریس از بزرگان صاحب‌نظر در بازاریابی: «کارآفرینی و راه‌اندازی یک کسب‌وکار بدون تفکر برندینگ و محوریت برند برای آن، یک اشتباه نابخشودنی در تجارت است». اهمیت این موضوع آنجا برجسته می‌شود که بدانیم ۹۵ درصد از شرکت‌های موفق دستورالعمل رسمی و مشخص برای برند خود دارند و موفقیت خود را مرهون این کار می‌دانند.
از سوی دیگر، تغییر همواره نیاز کسب‌وکارها بوده و هست. ازهمین‌رو کسب‌وکارهای بزرگ هم همواره نیاز دارند تا با ایجاد تغییرات ضمن حفظ جایگاه خود، حرکتی همیشگی به سمت رشد و تعالی داشته باشند. برندینگ و بازطراحی برند یکی از این تغییرات است که هیچگاه از اهمیتش کاسته نخواهد شد و می‌تواند به عنوان سپری قوی در مقابل رقبا، از جایگاه شما در بازار محافظت کند.
در آخر باید به یاد داشت که برند، تعهد شما به مشتریان است. بیش از نیمی از مصرف‌کنندگان اعتمادشان را به برندها از دست می‌دهند، چراکه انتظاراتشان از آن برند برآورده نشده است. از همین رو برند شما باید نشان دهد که مشکلات مشتریان خود را می‌دانید و به حل آن‌ها اهمیت می‌دهید؛ بنابراین و با توجه به آمار بالای تأثیر برند در ذهن مشتریان، لازم است تا در گام اول برای هر کسب‌وکاری، خدمات خود را متناسب با انتظارات مشتریان ارائه کنید و بر اساس این خدمات، شعارها و پیشنهادات خود را تعیین کنید و اینجاست که حضور تیمی متخصص و باتجربه ضرورت می‌یابد.

راهکار های ما

پیشگام در ارائه خدمات وب و تبلیغات اینترنتی

گروه پرامون با نگاهی جامع و مدیریتی و بر اساس یک سیستم یکپارچه، کلیه فرایندهای سازمان شما را رصد نموده و بر اساس تحقیقات صورت پذیرفته پیرامون کلیه مصرف‌کنندگان و مشتریان، برنامه‌های عملیاتی و قابل‌اندازه‌گیری برای همه واحدهای مرتبط با مشتریان ارائه می‌نماید.
یکی از مشکلات اغلب برندهای ایرانی نداشتن تعریفی روشن از هویت برند و به کار نگرفتن مؤلفه‌های مناسب برای تقویت هویت برند است. ما برای برطرف کردن این کمبود، ابتدا ارزش‌ها و وجوه متمایز‌کننده‌ی برند را به‌طور شفاف مشخص می‌کنیم تا زمینه‌ی اجرای درست هویت بصری و کلامی برند بر اساس جایگاه آن فراهم شود و در ادامه، با بهره‌گیری از خلاقیت و نگاه ظریف هنری می‌کوشیم تا هویتی قدرتمند، ماندگار و نافذ برای مشتری خلق کنیم.

همچنین لازم به ذکر است که امروزه خلق و اداره‌ی یک برند فارغ از توانایی تولید محصول، یک قابلیت کلیدی است و حتی در جایگاهی مهم‌تر از تولید قرار می‌گیرد.
ایجاد برند جدید یا افزایش طبقه‌ی محصول جدید در بازار از چالش‌های امروز بسیاری از شرکت‌های ایرانی است. همکاران ما در پرامون با تکیه‌بر تجارب عملیاتی خود که در سال‌های اخیر در این حوزه کسب کرده‌اند، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات ارزشمندی در حوزه‌ی برند سازی و مدیریت برند هستند. ما علاوه بر آشناسازی مدیران با ابعاد مختلف عملیاتی خلق برند مانند دانش بازاریابی، دید هنری، زیرساخت‌های حقوقی، تجربه‌ی بازرگانی و سازمان‌دهی فروش و کانال‌های فروش و مدیریت برند در سازمان، آماده‌ایم تا فرآیند خلق محصول یا برند جدید را در تمامی مراحل هدایت و مدیریت پروژه به عهده بگیریم و راهکارهای ارتباطی و راه‌حل‌های خلاقی برای دست‌یابی به اهداف بازاریابی ارائه کنیم.

مشاوره با پرامون

گروه پرامون مشاور و مجری برتر در برنامه ‏ريزی و اجراي دقيق و بهينه کمپین ‏های متفاوت بازاریابی و کسب و کار است برای تسریع در اجرای پروژه فرم درخواست پروپوزال خود را تکمیل نمایید.

فرم درخواست پروپوزال