پرش لینک ها

تحقیقات بازاریابی چیست؟

تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی (marketing research) عبارت است از کلیه فعالیت‌هایی که از طریق تبادل اطلاعات، ارتباطات مناسبی را میان مصرف‌کنندگان، خریداران و مدیران بازاریابی برقرار می‌کنند. برای هر مدیر بازاریابی، مدیر برند، مدیر تبلیغات و حتی هر کارآفرینی که در ابتدای راه است، لازم است تا برای عرضه و فروش بهتر محصولات و خدمات و همچنین تحقق هرچه بهتر اهداف، برای تحقیقات بازاریابی اهمیت ویژه‌ای قائل شود. در تحقیقات سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۰ درصد فروشندگان اعلام کردند که ترسیم چشم‌اندازی درست و نتیجه‌بخش در بازارهای امروز بسیار سخت‌تر از قبل شده است. به‌عبارت‌دیگر: اداره کردن درست یک حرفه مستلزم مدیریت آینده آن حرفه است و مدیریت آینده، مدیریت اطلاعات است.

تحقیقات بازاریابی مجموعه پژوهش‌های گسترده و همه‌جانبه برای کسب اطلاعات میدانی در ارتباط با شناخت و درک نیازهای آشکار و پنهان مشتریان است؛ به‌طوری‌که وضعیت کلیه ارکان و فعالیت‌های بنگاه اقتصادی را سامان می‌دهد. در سایه این پژوهش‌ها می‌توان فهمید که در چه موقعیتی هستیم و چگونه می‌توان به سمت تعالی حرکت نمود. به همین دلیل است که بیش از ۹۰ درصد فروشندگان مطرح در سال ۲۰۱۸ مدیریت فرایند بازاریابی و تحقیقات بازار را در اولویت کاری خود نسبت به مدیریت خدمات و فروش قرار دادند.
اطلاعات حاصل از تحقیقات میدانی، طی فرایند بازنگری و ارزشیابی جامع، سیستماتیک، مستقل و بی‌طرفانه از محیط، تشخیص اهداف بلندمدت، استراتژی‌ها و فعالیت‌های سازمان‌ را ممکن می‌کند. این فرایند با نام ممیزی بازاریابی شناخته می‌شود که کاربردهای بسیاری را در بازاریابی به همراه دارد و اهداف مختلفی را دنبال می‌کند، ازجمله:

  •  تعیین و شناسایی فرصت‌ها، تهدیدات، چالش‌ها و مشکلات پیش‌رو
  •  تعیین ساختار سازمانی، روش‌ها، رویه‌ها و کارکنان برای اجرای خط‌مشی‌های سازمان
  •  بررسی فرایند خرید و تحقیق پیرامون بخش‌بندی بازار و مشتریان
  •  بررسی محصول و ضریب نفوذ برند، محصول و یا خدمات
  •  بررسی اندازه بازار، میزان رشد آن، توزیع جغرافیایی، رقبای بازار و سود حاصل از آن
  •  بررسی و تدوین استراتژی ورود به بازار و همچنین استراتژی شرکت برای تحقق اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت
  • تجزیه‌وتحلیل نقاط ضعف و قوت کسب‌وکار و همچنین جذابیت محصولات/خدمات در بازار

تحقق این اهداف و رسیدن به نتایج کاربردی مستلزم رعایت اصول علمی و بروز بازاریابی است که این مهم نیز تیمی متخصص و باتجربه را می‌طلبد.

راهکار های ما

تیم پرامون با در اختیار داشتن نیروهای متخصص، جوان، متعهد و باروحیه تیمی بالا، در کنار تجربه‌ی اجرای پروژه‌های موفق متعدد، توانایی تدوین و اجرای انواع پروژه‌های بازاریابی ازجمله تحقیقات بازاریابی در حوزه‌های‌ داخلی و بین‌المللی را داراست. همچنین با استفاده از پرسشنامه‌هایی مطابق با استانداردهای روز بازاریابی به تعیین شاخص‌های کلیدی عملکرد کسب‌وکار شما و ممیزی بازاریابی می‌پردازد. این مجموعه علاوه بر تسلط در طرح‌ریزی و اجرای انواع پروژه‌های بازاریابی به شیوه‌های کلاسیک، قادر است تا گونه‌ی جدیدتری از این مفهوم گسترده را در حوزه رسانه‌های اجتماعی ارائه دهد.
ازآنجایی‌که فضای حاکم بر کسب‌وکارها از شکلی سنتی به سمت مدرن رفته است، رسانه‌های اجتماعی بخش جدایی‌ناپذیر از این بازار نوین شده‌اند.

با توجه به قدرت نفوذ شبکه‌های اجتماعی در فضای کسب‌وکار، بازاریابان باید بتوانند فعالیت خود را در این شبکه‌ها گسترش دهند. گروه پرامون به‌خوبی توانسته است تا در طی سالیان اخیر، با به‌کارگیری مدل‌های کارآزموده در این زمینه این خلأ ایجادشده در بازاریابی را نیز پوشش دهد.

مشاوره با پرامون

گروه پرامون مشاور و مجری برتر در برنامه ‏ريزی و اجراي دقيق و بهينه کمپین ‏های متفاوت بازاریابی و کسب و کار است برای تسریع در اجرای پروژه فرم درخواست پروپوزال خود را تکمیل نمایید.

فرم درخواست پروپوزال