پرش لینک ها

رسانه های اجتماعی چیست؟

رسانه های اجتماعی

توسعه اینترنت منجر به تغییر شکل فعالیت کسب‌وکارها شده است.

شاید تا همین چند سال پیش، شرکت‌ها برای نشان دادن برند خود از تبلیغات بنری و تلویزیونی استفاده می‌کردند، اما امروزه راهکارهای جدیدی برای تبلیغات و ارتباط مستقیم با مخاطبان شکل‌گرفته است. آمارها حاکی از آن است که کاربران به برندهایی که از شبکه‌های اجتماعی بهره می‌برند، اعتماد بیشتری دارند. نظرسنجی‌های سال ۲۰۱۸ نشان دادند که بیش از ۷۰ درصد از مشتریان در هنگام خرید تحت تأثیر حضور یک برند در شبکه‌های اجتماعی هستند و این موضوع اهمیت حضورفعال و ارتباط مستمر با مشتریان در شبکه‌های اجتماعی را یادآور می‌شود.

استراتژی شبکه‌های اجتماعی با هدفگداری صحیح و متناسب با اهداف کسب و کار شروع می‌شود و با تعریف شاخص‌های اندازه‌گیری ادامه پیدا می‌کند. محتوای تولیدشده و زمان‌بندی انتشار آن باید در راستای افزایش تعامل با مشتریان باشد چراکه بر اساس آمارهای جهانی ۲.۸ میلیارد نفر از مردم جهان در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند و هر فرد به‌طور متوسط در ۵ شبکه‌ی اجتماعی مختلف عضویت دارد. این اعداد گویای بازاری بزرگ و پرظرفیت است که کم توجهی به آن به معنی از دست‌دادن بهترین فرصت‌ها است. به‌عنوان‌مثال روزانه بیش ۵۰۰ میلیون نفر در اینستاگرام فعال هستند که از این تعداد حدود ۷۰ درصد از آن‌ها کاربران زیر ۳۵ سال هستند و برخلاف تصور، این طیف از افراد به‌جای سرگرمی اغلب به دنبال برندهای موردعلاقه خود هستند. انتخاب بیش از ۸۰ درصد از مخاطبان، برندهایی است که در شبکه‌های اجتماعی، اعتبار و صداقت خود را نشان داده‌اند و از این تعداد ۷۰ درصد از مصرف‌کنندگانی که تجربه‌ی خوبی با برندها در شبکه‌های اجتماعی دارند، این برندها را به دیگران نیز معرفی و توصیه می‌کنند.
بسیاری از افراد فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را فعالیتی ساده می‌پندارند. درحالی‌که اگر شما به دنبال نتایج واقعاً اثربخش باشید، می‌بایست این کار را با اصول صحیح آن انجام دهید. فعالیت‌های شما در شبکه‌های اجتماعی‌تان باید هویت برندتان را به‌خوبی نمایان سازد. برای این منظور طراحی استراتژی منحصربه‌فرد لازم و ضروری است. درواقع، بازاریابی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی، ترکیبی از هنر شناخت موج بازار و تسلط بر رسانه هستند که این مهم با مشورت تیمی متخصص و باتجربه میسر خواهد بود.

راهکار های ما

گروه پرامون مدیریت شبکه‌های اجتماعی شما را بر اساس چالش‌ها و اهداف کسب‌وکارتان به‌صورت منحصربه‌فرد ایجاد خواهد کرد و برای این کار از تیمی متشکل از افراد با مهارت‌های تولید محتوا و گرافیک بهره می‌گیرد. ما با شناسایی مخاطب و تنظیم استراتژی، تولید محتوای خلاقانه، آگاهی و افزایش تعداد کاربران، بهبود نرخ تعاملات، راه‌اندازی و اجرای کمپین‌ها و آنالیز محتوا، تهیه گزارشات مختلف و … به شما کمک خواهیم کرد تا همواره در شبکه‌های اجتماعی، درحال رشد و بهبود نتایج باشید.

مشاوره با پرامون

گروه پرامون مشاور و مجری برتر در برنامه ‏ريزی و اجراي دقيق و بهينه کمپین ‏های متفاوت بازاریابی و کسب و کار است برای تسریع در اجرای پروژه فرم درخواست پروپوزال خود را تکمیل نمایید.

فرم درخواست پروپوزال