پرش لینک ها

نرخ تبدیل ترافیک وب‌سایت به مشتری راغب

تعریف نرخ تبدیل ترافیک یا بازدید‌کننده وب‌سایت به مشتری راغب (لید)

نرخ تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری راغب (لید) تعیین می‌کند که چه تعداد از بازدیدکننده‌های وب‌سایت تبدیل به مشتری راغب شده‌اند. این معیار بسیار مفید است زیرا کیفیت ترافیک وب‌سایتتان را تعیین می‌کند. همچنین این شاخص برای مشاغلی که در آن‌ها وب‌سایت به عنوان یک ابزار تجاری مهم عمل می‌نماید مانند وب‌سایت‌های مربوط به تجارت الکترونیک یا سرویس‌های آنلاین، اهمیت فراوانی دارد. گاهی ممکن است محبوبیت سایتتان، شما را گول بزند حال آن که اصلا هیچ تغییری در فروش ایجاد نشود. لذا باید با نظارت بر تعداد بازدیدهایی که تبدیل به مشتری راغب شده‌اند، تعیین کنید که ترافیک سایتتان تا چه میزان هدفمند است؟

مثال نرخ تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری راغب

در ادامه مثالی از نحوه محاسبه معیار تبدیل ترافیک وب‌سایت به لید را مشاهده می‌نمایید:

۱۰۰ هزار بازدید‌کننده‌ی سایت: ۵ هزار لید = ۵% تبدیل

معیار نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری راغب

اگر این معیار کمتر از ۲ الی۴ درصد باشد، یعنی استراتژی تولید محتوای شما موفق نشده مشتریان بالقوه‌ای را به سمت سایت شما جذب نماید و افراد نا‌مرتبطی را به سمت شما هدایت کرده است.

چالشهای استفاده از معیار نرخ تبدیل ترافیک وب‌سایت به مشتری راغب

اصلی‌ترین چالش نرخ تبدیل ترافیک به مشتری راغب این است که تنها تصویری کلی از عملکرد سایتتان به شما ارائه می‌دهد. این معیار تنها برای بررسی عملکرد کلی وب‌سایت مفید است و بسیار مهم است که این معیار را همراه با معیار نرخ تبدیل و معیار منابع ترافیک استفاده نمایید تا در صورتی که نرخ تبدیل به مشتری راغب کمتر از مقدار لازم بود، بتوانید فوراً اقدامات لازم را انجام دهید.

نکاتی مهم درباره نرخ تبدیل ترافیک به مشتری راغب

  • نکته مهم برای ارزیابی نسبت ترافیک به مشتری راغب این است که یک پایه و معیار برای آن مشخص نمایید و اینکه در حال حاضر این نسبت چقدر است؟ (تعیین موقعیت موجود) برای بهبود آن چه اقداماتی را می‌توان انجام داد؟ در بسیاری موارد تمرکز بر افزایش نرخ تبدیل سایت، به ارتقای این نسبت کمک می‌کند.
  • صفحات فرود (لندینگ پیج). هدف صفحات محتوامحور در وب‌سایت‌ها تامین اطلاعات است ولی صفحات لندینگ برای جمع‌آوری اطلاعات طراحی می‌شوند. داشتن صفحات لندینگ اثربخش و کارآمد در ترکیب با ترافیک هدفمند می‌تواند منجر به افزایش ۵۰ الی ۶۰ درصدی نرخ تبدیل و در بعضی موارد نادر حتی بیش از این مقادیر شود.
  • هر صفحه فرودی برای گروه‌ها یا افراد گوناگونی جذابیت دارد. از این‌رو هرگز نباید منحصراً بر روی یک صفحه فرود خاص متمرکز شد. ارسال ترافیک از طریق وبلاگ به یک صفحه فرود و ارزیابی این که کدام صفحه بهتر عمل نموده، ایده‌ی خوبی است. گروه پرامون اکیدا توصیه می‌کند که یک بیزنس بزرگ می‌بایسعت ۴۰ الی ۵۰ صفحه لندینگ گوناگون با پیشنهادات متفاوت داشته باشد… به تجربه این موضوع برای ما ثابت شده است.
  • اگر ترافیک سایت شما ثابت یا در حال رشد است اما نسبت ترافیک به مشتری راغب کم یا رو به کاهش است، این امر نشانه‌ای مهم و قطعی است که نشان می‌دهد در سایت شما مشکلی وجود دارد.

نرخ تبدیل ترافیک وب‌سایت به مشتری راغب را باید همراه با معیارهای مرتبط استفاده نمود تا دیدگاهی کامل از عملکرد بازاریابی دیجیتال خود داشته باشید. تلاش کنید این معیار را در یک داشبورد Google Analytics همراه با معیارهایی نظیر معیار اولین بازدید و معیار نرخ تبدیل آنلاین استفاده نمایید.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه